http://www.maluchkhan.com/index.php?A=44297e44
10 استراتژی‌ بازاریابی آنلاین کم‌هزینه‌ برای شرکت‌های کوچک
امین ملکی
امین ملکی

10 استراتژی‌ بازاریابی آنلاین کم‌هزینه‌ برای شرکت‌های کوچک

http://www.maluchkhan.com/index.php?A=44297e44 ترجمه شده در 1397/03/02 - 9:05 از entreprenoria.com

در جایی از جهان که می توانید توجه ها را به  کسب و کارتان معطوف کنید، گاهی می توانید از تخمین کشش کسب و کارتان براساس میزان فروش نسبت به مشتریان بهره مند شوید. جذب مشتریان بالقوه برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک پیچیده است.

هنگامی که بعنوان صاحب کسب و کار کوچک در حال رقابت با شرکت های قوی تر هستید، باید خلاقیت به خرج دهید و از تاکتیک های بازاریابی کم هزینه و حتی رایگان برای موفقیت استفاده کنید.

 

10 تاکتیک بازاریابی آنلاین کم هزینه برای نمایش کسب و کارتان را گردآوری کرده ایم:

1. مطالب موردی در سایتتان منتشر کنید

این تاکتیک کم هزینه و مؤثر شامل انتشار مطالبی پیشرو در ارتباط با کسب و کارتان است. علاوه بر ایجاد فرصتی برای تبلیغ کسب و کارتان، می توانید تجربه و تخصص خود را به بازدیدکنندگان و مشتریان نشان دهید. همچنین با جلب اعتماد مشتریان به دانش شما، نقش رابطی موثر بین شما و مخاطبان هدفتان را ایفا می کند.

 

2. شرکت خود را در Google Maps ثبت کنید

این تاکتیکی ارزان، کارآمد و آسان است. علاوه بر کمک به حضور آنلاین شما، راهکاری ساده برای هدایت مشتریان به سوی شماست. هرگاه کسی در گوگل به دنبال خدمت یا کالایی باشد، نتایج نزدیک به او در الویت بندی رتیه بالاتری قرار می گیرند.

 

3. بازاریابی وابسته

با استفاده از سیستم همکاری در فروش ترافیک های هدف را به سمت سایتتان هدایت می کنید، گرچه تاکتیکی کم هزینه است، اما تجربه نشان داده که در بازاریابی دیجیتال بسیار موثر عمل می کند. این فرآیند ساده با استخدام افراد آنلاینی که مهارت بازاریابی دارند، به بازار آنلاین شما در فروش کمک می کند. اما باید این روش را با ابزارهای بازاریابی لازم مثل آگهی همراه با پیوند به سایت خود استفاده کنید، تا آنها بازدیدکنندگان را به سایت شما هدایت کنند. شما ملزم به پرداخت درصدی از هر فروش که توسط همکارتان ایجاد شده را به عنوان پورسانت به او پرداخت کنید.

 

4. برای کسب و کارتان در LinkedIn گروه بسازید

تاکتیک ارزان قیمت دیگری که ممکن است برای اولین بار از آن برای آگهی دادن در مورد کسب و کارتان استفاده کنید. با استفاده از این گروه می توانید کسب و کارتان را با منابع مفیدی پوشش دهید، و ترافیک و فروش سایتتان را افزایش دهید. جالب ترین نکته این است که این گروه کاملا رایگان ارائه می شود.

 

5. در وبلاگ های پیشرو ظهور کنید

هر چند نمایش کسب و کارتان روی جلد مجلات بزرگ هزینه زیادی می خواهد، شما با استفاده از این تاکتیک کم هزینه با انتشار و نمایش در وبلاگ های مختلف پیشرو می توانید تاثیر آن را بر ترافیک سایت خود ببینید. کلید استفاده ازاین تاکتیک شناختن چند وبلاگ محبوب در زمینه کاریتان است و سپس با چند ایده که چگونه به خوانندگانش ارزش می دهید با وبلاگ نویس تماس بگیرید. شما می توانید از اهداف خوبتان بیشتر بگویید و به صاحب وبلاگ پیشنهاد اهدا چند محصول یا خدمت به مخاطبانش را دهید.

 

6. انجمن های آنلاین را هدف قرار دهید

انجمن های آنلاین یا گروه های بحث و تبادل نظر بخش جدایی ناپذیر یک وب سایت است که کاربران در آن تجربیات خود را به اشتراک می گذارند. مشاوره رایگان دهید و سوالاتی در ارتباط با صنعت یا کسب وکار خاصی را مطرح کنید. تقریبا هر کاربری در اینترنت در یک گروه عضو است. نظرات و مشارکت های مربوط به محصولات یا خدماتی که ارائه می کنید، می توانند شما را در ایجاد توجه مورد نیازتان یاری کنند. به یاد داشته باشید، هر نظری که در انجمن می دهید با امضا باشد و در آن پیوندی به سایتتان وجود داشته باشد. همچنین انجمن هایی را مورد هدف قرار دهید که تراقیک بالایی دارند و بیش از 1000 کاربر دارند، و به موضوعاتی که تعداد بیشتری بازدید کننده دارند پاسخ دهید.

 

7. بازاریابی رایانامه ای (ایمیلی)

با بازاریابی رایانامه ای هنگام تبلیغ کسب و کارتان به مشتریان بالقوه می توانید امتیازات با ارزشی را بدست آورید. این روش نیاز به ایجاد لیست خوبی از رایانامه ها دارد که می توانید آنها را از طریق فرم های اشتراک در سایت، وبلاگ، رسانه های اجتماعی بدست آورید.

به طور طبیعی، بازاریابی رایانامه ای با خلاقیت و زمان به موفقیت می رسد. اما اگر درست پیاده شود، وسیله ای شگرف برای حفظ ارتباط با مشتری می شود و همچنین مسیری ارزشمند برای آشنایی و ارتباط مشتریان و بازدیدکنندگان جدید با شما است و همه چیز در مورد کسب وکارتان را می بینید. زمانی که  با القا وفاداری و ایجاد ارتباط قوی با مشتری می آید تکنیک های بازاریابی آنلاین کم هزینه می توانند با بازاریابی رایانامه ای مطابق شوند.

 

8. از رسانه های اجتماعی به نفع خودتان استفاده کنید

اجرا کمپینگ رسانه های اجتماعی برای کسب و کار شما ضرورتی بزرگ که نیازمند خلاقیت، استراتژی و به پیشنهاداتی خوب برای جذب و کشش موردنیاز کسب و کارتان است.

تئوری مشترک در این زمینه این است که بطور کلی افرادی که زمینه علاقه مندی مشترکی دارند در کنار محتویات وب در مورد آن به گقتگو می پردازند. هدف شما به عنوان صاحب کسب و کار کوچک در استفاده از این تاکتیک، تبدیل شدن به منبعی معتبر از محتوای وب با کیفیت است. جواب این سوال را پیدا کنید، مردم چه محصولات و خدماتی را می خرند؟ چرا؟ سپس با استفاده از این اطلاعات فعالیت بازاریابی خود را هدایت کنید.

 

9. از ابزارهای بازاریابی آنلاین استفاده کنید

با این ابزارها می توانید در هر هفته توجه بیش از صدها کاربر را جلب کنید. قطعا کارآفرینان می توانند از این ابزارها به نفع خود استفاده کنند. تحقیق در مورد چند ابزار بازاریابی آنلاین می تواند در پیدا کردن مشتریان بشکل موثری کمک کند و می تواند برای شما با ارزش باشد، و شگفت انگیز این است که استفاده از این ابزارها بطور کلی برای رسیدن به هرچیزی هزینه نیست!

اگر می خواهید بازاریابی آنلاین را برای اولین بار تجربه کنید، لیستی کوتاه از چند ابزار برای شما آورده ایم:

مطبوعات: Marketwire  PRLog  PitchEngine

فهرست ها: The Open Directory Yahoo! Directory Best of the Web Directory.

فهرست های اختصاصی: SBDGraphics.com SEOAlpaca.org

بازاریابی رایانامه ای: AWeber

سایت های اشتراک گذاری محتوا: Scribd SlideShare Flikr

شبکه های اجتماعی: Facebook MySpace LinkedIn Ning

نشانه گذاری (بوک مارک) اجتماعی: Digg. StumbleUpon. Reddit

ابزارهای رتبه بندی وب: PowerReviews SurveyMonkey

بازاریابی وابسته: Post Affiliate Pro Technorati

پژوهشی: Google  AllTop  WordTracker  Yahoo! Pipes

 

10. وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یکی از روش های آسان و موثر برای کم کردن هزینه های بازاریابی آنلاین که باعث افزایش مشتریان ثابت و برقراری ارتباط با آنها می شود. با ارائه مطالب با ارزش در وبلاگتان، مشتریان سریعا به بررسی وبلاگتان می پردازند تا ببینند چه چیزی در فروشگاه برا آنها دارید. یکی از راه های عالی و کاملا رایگان برای ایجاد لینک ها و هدایت ترافیکی حجیم به وب سایت شماست.

 

 

ترجمه شده در 1397/03/02 - 9:05 از entreprenoria.com

ارسال