http://www.maluchkhan.com/?A=bfbcc881
راه‌های بازاریابی رایانامه‌ای امروزی و هوشمندانه
امین ملکی
امین ملکی

راه‌های بازاریابی رایانامه‌ای امروزی و هوشمندانه

http://www.maluchkhan.com/?A=bfbcc881 ترجمه شده در 1397/03/02 - 16:23 از instagratz.com

چشم‌انداز خود را بصورت دقیق تعیین کنید، هرچیزی و هر روش جذابی که به فروش‌تان کمک می‌کند که احتمال جذب بیشتری را داشته باشد. زمانیکه به این اصول در بازاریابی رایانامه‌ای (E-mail Marketing) برسید، خواهید دید که درآمد شما بطور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

رایانامه‌های زیاد ارسال نکنید! هفته‌ای یکی کافیست! مشتریان شما همانند شما زندگی پرهیاهویی دارند و هر روز رایانامه‌های زیادی دریافت می‌کنند. اگر بیش از یکی در هفته ارسال کنید، متوجه می‌شوید که آنها را پاک می‌کنند یا نمی‌خوانند.
همیشه دکمه یا نوشته‌ای برای لغو اشتراک در رایانامه‌‌ها قرار دهید. همیشه دنبال دکمه لغو اشتراک باشید و آن را در جایی قرار دهید که افراد بتوانند ببینند. شما باید خوانندگان خود را دنبال کنید تا آنها احساس کنترل داشته باشند، نه اینکه شما آنها را مدیریت کنید.

برای اطمینان از اینکه افراد ثبت‌نام کننده برای رایانامه‌های شما به آنها واقعا علاقه‌مند هستند، گزینه‌ای با عملکرد دوگانه ایجاد کنید. ممکن اضافی و غیرضروری بنظر برسد، اما می‌تواند کمک کند که فقط افراد علاقه‌مند برای رایانامه‌‌ها ثبت‌نام کنند، با این روش کار را برای کسب و کارتان آسان می‌کنید.

در رایانامه‌‌ها از گرافیک کمتری استفاده کنید، بدون اینکه کسل کننده باشند. بعضی سرویس‌دهنده‌‌ها و برنامه‌‌ها مانع نمایش تصاویر می‌شوند یا امکان نمایش آنها را ندارند. پس اگر به مخاطبان خود وابستگی زیادی دارید، تعداد آنها را محدود می‌کنید. اگر بیش از اندازه از گرافیک استفاده کنید، حتی ممکن است رایانامه شما به پوشه هرزنامه‌ها (Spam) منتقل شود.

گزینه‌‌ها و جایگزین‌‌هایی که به مشتریان‌تان می‌دهید، شما را در ایجاد پویش (Campaign) بازاریابی رایانامه‌ای یاری می‌دهد. به مشتریان این امکان را دهید که نوع پیام‌‌ها و مقدار اطلاعاتی که می‌خواهند بگیرند را تعیین کنند. در صورتیکه آنها قابلیت کنترل این موارد را داشته باشند احساس راحتی و کنترل بیشتری می‌کنند.

در بازاریابی رایانامه‌ای همه چیز فقط ضبط مسیر حرکت است. پس کوتاه نکنید، رایانامه‌‌ها را به مشتریان درست بفرستید یا از روش‌های فریب‌دهنده استفاده نکنید. فقط داشتن استراتژی کلاه سفید می‌تواند ضامن صحت مسیر‌های ضبط شده باشد.
اگر هنگام بازاریابی با رایانامه می‌خواهید همه‌ی پایگاه‌های خود را پوشش دهید، از پیام‌های چند قسمتی استفاده کنید. برای ارسال همیشه از کد‌های Html استفاده کنید تا همه دقیقا چیزی را ببینند که شما ارسال کرده‌اید. با این کار حتی یک نفر از آن‌هایی که توانایی خواندن غیر Html را ندارند را از دست نمی‌دهید.

هر رایانامه را برای افرادی بفرستید که آن را می‌خواهند. اگر به هر دلیلی خلاف این کار عمل کنید، خطر از دست رفتن اعتماد مشتریان و تعامل با آنها که باعث از بین رفتن اعتبارتان می‌شود، وجود دارد. به همین دلیل ممکن است برخی شرکت‌های تامین کننده خاص اینترنت شما را مسدود کنند، که بطور جدی به شما ضرر می‌رساند.

با استفاده از این موارد می‌توانید خدمات خود را با استفاده از رایانامه به بازار ارائه کنید. و از محصولات خود اطمینان حاصل کنید که جذاب و چشم گیر باشند.

 

آیا این نوع بازاریابی را کنار گذاشته‌اید؟

 

ترجمه شده در 1397/03/02 - 16:23 از instagratz.com

ارسال