http://www.maluchkhan.com/?A=bf22b254
چگونه تبلیغات کم هزینه داشته باشیم؟
امین ملکی
امین ملکی

چگونه تبلیغات کم هزینه داشته باشیم؟

http://www.maluchkhan.com/?A=bf22b254 ترجمه شده در 1397/03/02 - 11:26 از www.smalltownmarketing.com

یکی از اشتباهات کسب و کارهای کوچک که بیش از بقیه تکرار می‌شود، "مانده بودجه را به تبلیغات اختصاص می‌دهند."

بازاریابی و تبلیغات سرمایه‌گذاری هستند، نه هزینه! مطمئنا وقتی که چک می‌کشیم آن هزینه است، اما به اعتقاد من اینطور نیست. بدون کنار گذاشتن پول کافی برای تبلیغات، فروش کم می‌شود و ناگهان ترفیع‌ها کم و کمتر می‌شوند.

کِی بیشترین تبلیغ را می‌کنید؟ اکثرا بیشترین تبلیغ را به اولین روز کسب و کار اختصاص می‌دهند. آیا بزرگترین افتتاحیه را با تراکت‌ها، آگهی‌ها، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و مسابقه و جایزه برگزار می‌کنید؟

آیا درآمد حاصل از فروش را برای آن هزینه کرده‌اید؟ نه، وقتی نیاز به کسب و کار دارید بیشترین هزینه را می‌کنید. دقیقا شما زمانی تبلیغ می‌کنید که نیاز ندارید!

هزینه تبلیغات بین 1 تا 5 درصد از فروش ناخالص است، که به نرخ تبلیغات، مکان و نوع صنعت بستگی دارد. فروشندگان ماشین نسبت به تشریفات ازدواج نیاز بیشتری به تبلیغات دارند.

 

قبل از اینکه به نکات بپردازیم، نگاهی به استراتژی‌های اساسی تبلیغات موفق می‌اندازیم.

 - برای موفقیت، تبلیغات شما باید منافع مصرف‌کننده را تامین کند یا مشکل او را حل کند.

 - این نفع یا راه حل باید توسط مصرف‌کننده درخواست شود.

 - محصول یا خدمت شما باید ارتباط مستقیمی با این منفعت یا راه‌حل داشته باشد.

 - منفعت یا راه حل باید بصورت شفاف از طریق تبلیغات رسانه‌ای اطلاع‌رسانی شود. پس باید زرق و برق تبلیغات را فراموش کنید و مطمئن شوید که پیام در تبلیغات گم نشود.

 

بودجه‌های کم تبلیغاتی "جیب بزرگی" برای ایجاد کمپین‌های بزرگ تبلیغاتی ندارند. گاهی باید قانون شکنی کرد. AVIS ( شرکت اجاره خودرو ) با استفاده از این اصول از رتبه ششم به رتبه‌ی دومین اجاره دهنده خودرو رسید. و هنگامی که کمپین را متوقف کردند به رتبه‌ی قبلی بازگشتند، و دوباره در سال بعدی دوم شدند.

بودجه‌ی آگاهانه تبلیغات باید نتایج عالی‌ای در برابر هزینه تبلیغات ایجاد کند. با استفاده از تکنیک‌های خلاق، درآمد خود را زیاد کنید.

امیدوارم این 25 نکته به شما کمک کند:

1. متخصصان رادیو و تلویزیون، روزنامه و مجلات اغلب برای ایجاد استراتژی تبلیغاتی به شما بطور رایگان مشاوره می‌دهند. چیزهایی مثل اطلاعات آماری، روش‌های صرفه‌جویی برای ایجاد تبلیغات شما و ... .

2. درساعات و مکان‌های خلوت و غیرمعمول با هزینه کمتری تبلیغ کنید. با چندین بار تبلیغ در این نقاط به بازار هدف خود می‌رسید.

3. به جای یکبار تبلیغ پرسروصدا و بزرگ، با تکرار تبلیغات کوچک کار کنید که موثرتراند.

4. ماهنامه‌ها گاهی اوقات در پایان ماه بدلیل عدم فروش ستون‌های تبلیغاتی به شما تخفیف می‌دهند.

5. اگر شماره‌ی رایگان دارید ( هزینه تماس های دریافتی با شماست )، آن را برای واکنش سریع و بازخورد در هر آگهی قید کنید.

6. مرتبا در قسمت‌های طبقه‌بندی شده تبلیغ کنید. این تبلیغات نسبت به تبلیغات نمایشی پرخرج مشتریان بیشتری را جذب می‌کنند.

7. می توانید هزینه تبلیغات را معاوضه کنید؟ شاید روزنامه‌ای که احتیاج به نقاشی دارد در عوض برای شما خدمات نقاشی را تبلیغ کند.

8. شرکت پیگی‌بک (Piggyback) تبلیغات را در صورتحساب کارت‌های اعتباری (مثل قبض های خدماتی) چاپ و ارسال می‌کرد. می‌توانید تراکت‌های خود را همراه با قبوض خدماتی بفرستید و هزینه پست را تقسیم کنید؟ یا هزینه‌ی کمی را پرداخت کنید؟

9. می‌توانید هزینه‌های تبلیغات را با تامین‌کنندگان‌تان تقسیم کنید. فروشندگان و تولیدکنندگان همیشه دنبال دیده‌شدن هستند. اجازه دهید مردم بدانند که شما چه محصولاتی را ارائه می‌کنید و تامین‌کنندگان‌ نیز بخشی از هزینه تبلیغات را بپردازند.

10. آیا تخفیف هنگام پرداخت نقدی بخشی از هزینه تبلیغات است؟

11. تبلیغات در توزیع‌ محلی نشریات سراسری را در نظر بگیرید. این مورد باعث دسترسی به بازار هدف با هزینه‌های پایین‌تری می‌شود. برخی از این نشریات مدت‌ها در اتاق‌های انتظار خوانده می‌شوند.

12. با همسایه‌های کسب و کارتان در تبلیغات شریک شوید. ساندویچی‌ها شرکای طبیعی هستند. تراکت‌ها را به فروشگاه‌های دیگر ببرید یا در هزینه تراکت با آنها شریک شوید.

13. سعی کنید حجم آگهی‌های خود را کاهش دهید (جز نشریات تبلیغی) یا طول اگهی‌های رادیویی و تلویزیونی را کاهش دهید. 60 ثانیه تبلیغ دو برابر 30 ثانیه موثر نیست، تعداد مشتریان شما در 60 ثانیه دو برابر 30 ثانیه نمی‌شود. تبلیغات کوتاه‌تر امکان تبلیغات بیشتری را به شما می‌دهند، و معمولا مشتریان بیشتری جذب می‌کنند. آگهی‌های روزانه‌ی کوتاه از  ماهانه‌ی طولانی (ماهی یک بار) بهتر است.

14. برای کاهش‌نیاز به حذف تبلیغات تاریخ گذشته، ساخت تبلیغات را کم و کنترل کنید. پیام مهمتر از پیام‌رسان است! قرار نیست با ساخت آگهی جایزه بگیرید، فقط برای افزایش فروش آگهی می‌سازید.

15. چه کسانی بهترین مشتریان شما هستند؟ هدف از تبلیغات خود را به طور مستقیم به این افراد بگویید.

16. تامین‌کنندگان از چه روش‌هایی کالاها را به شما می‌فروشند. پوستر، استند، بروشور، اشانتیون و ... . و بعضی از آنها به شما قفسه‌های فروشگاهی زیبا اهدا می‌کنند.

17. برخی از تولیدکنندگان بزرگ در فضای باز علائمی را ایجاد می‌کنند. شما نیز می توانید پیشنهادات خاص را در محیط ”های‌لایت“ کنید.

18. می‌توانید حامی رویداد اجتماعی باشید؟ مسابقات سرگرم کننده یا رویداد دیگری که بخوبی در جامعه پخش می‌شوند. ممکن است خیلی دیده نشوید، اما گاهی در جریان مثبت اجتماعی بودن، مشتریان جدیدی را به ارمغان می‌آورد.

19. کسب و کارهای کوچک به ندرت می‌توانند بصورت اشباع تبلیغ کنند. شما باید رسانه‌ای را انتخاب کنید که شما را به مشتریانتان برساند. آگهی‌های خود را تکرار کنید، آنها چگونگی ارتباط مشتریان با شما را بخوبی نشان می‌دهند.

20. از رسانه‌ای که انتخاب کردید بطور کامل استفاده کنید. اگر پیامتان کلامی است، نیازی به تلویزیون ندارید. رادیو، بیلبوردها و روزنامه‌ها را کاملا به کار بگیرید.

21. نامه مستقیم را در نظر بگیرید. نامه و بروشور قبل از تماس با مشتری می‌توانند باعث رونق کسب و کارتان شوند. محققان شرکت IBM در تحقیقی با ارسال مستقیم تبلیغات، توانستند زمان فروش را از 9/3 به 1/3 ساعت کاهش دادند. در تحقیقی بین‌المللی در رابطه با فروش و بازاریابی از طریق ارسال مستقیم تعداد تماس‌های موفق را از 8 به 38 درصد رساندند.

22. یک سبک نگارشی تبلیغاتی را امتحان کنید. این تبلیغات همانند داستان‌های واقعی در روزنامه‌ها هستند. این تبلیغات در بالای مقاله‌ها خواهند بود. تیتر خوبی بنویسید، بیش از 50 درصد افرادی که مقاله را می‌خوانند، آگهی را هم می‌خوانند.

23. شما نمی‌توانید با رقبای بزرگ رقابت کنید، اما می‌توانید از روش‌های غیرمعمول (مثل ایده‌ی AVIS) رنگ، موسیقی شعار و طنز (مواظب باشید به کسی برنخوره!) استفاده کنید یا در انتخاب رسانه برای گرفتن سهم بازار از رقبای بزرگ جدا باشید.

24. با توجه به هزینه بالا برای تبلیغ در رادیو، تلویزیون و نشریات، بسیاری از کسب و کارها از روش‌های ارزان استفاده می‌کنند. آیا می‌توانید روی تابلو تاکسی‌ها و تابلو اعلانات تبلیغ کنید؟

25. تبلیغات خود را نشان‌گذاری کنید. در هر آگهی چیزی قرار دهید که متوجه شوید مشتری از کدام یک جذب شده است. در تراکت‌ها کد تخفیفی قرار دهید که بتوانید تاریخ و ویژگی‌های آن را شناسایی کنید. در آگهی‌های رادیویی و تلویزیونی کد را اعلام کنید. از هر مشتری نحوه آشنایی را بپرسید.

26. برای روزهای بحرانی برنامه‌ریزی کنید. در طی سال مبالغی را برای موارد اضطراری کنار بگذارید. شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی نیاز به واکنش سریع در برابر رقبا دارید. شما باید اخبار مربوط به بحران‌های ملی و رویدادهای صنعت خود را بدانید. اگر خبر منفی در مورد صنعت شما پخش شود، بعد از تایید صحت آن نیاز به واکنش سریع دارید.

27. همیشه بیش از آنکه به مشتری وعده داده‌اید و انتظار دارد به او برسید. این نکته‌ی بیست و هفتم از 25 نکته است. این شاید چیزی باشد که نیاز دارید.

 

امیدوارم این نکات به کسب و کارتان کمک کند. نه اینکه همه این‌ها مربوط به وضعیت شما باشد. امیدوارم توانسته باشم اهمیت برنامه‌ریزی و کنترل بودجه را به شما نشان بدهم.

 

ترجمه شده در 1397/03/02 - 11:26 از www.smalltownmarketing.com

ارسال