http://www.maluchkhan.com/?A=b89aef18
نقطه درد یا نقطه ضعف چیست؟
امین ملکی
امین ملکی

نقطه درد یا نقطه ضعف چیست؟

http://www.maluchkhan.com/?A=b89aef18 ترجمه شده در 1397/03/02 - 13:22 از contentequalsmoney.com

بطور کلی، همه چیز در یک نقطه درد است؟! معنی تحت الفظی کلمه‌ی انگلیسی Pain Point، ”نقطه درد“ است؛ اما معنی این اصطلاح، ”نقطه ضعف“ است.

بطور کلی، همه چیز در یک نقطه ضعف است! نقطه ضعف در اصطلاح تجاری برای احساسات است، احساسات نیز در اصطلاح منجر به تبدیل کسب و کار‌ می‌شوند. در هر نوع بازاریابی (B2B یا B2C) در حقیقت همه با یک انسان مذاکره می‌کنند. اگر ژرف‌اندیش باشید و عمقی بنگرید. شما مطمئنا احساسات قلبی -هر چند خیلی کم- را در هر فردی می‌یابید.

بطور کلی نقطه ضعف، مشکلی واقعی یا مفهومی است. کارآفرینان با ایجاد راه‌حل‌هایی برای هر نقطه ضعف فرصت‌های خود را می‌سازند. گاهی اوقات راه حل ممکن است با شکستن و خرابکاری باشد!

احساسات قلبی به شما کمک می‌کنند تا کسب و کارتان را توسعه دهید، و فروش خود را افزایش داده و درآمد بیشتری کسب کنید. الآن احساس چرب بودن می‌کنید؟ خوب، نباید اینجور باشد. در موردش فکر کنید... . هنگامی که نقطه ضعف را می‌بینید، شما از مشتری استفاده نمی‌کنید. در عوض به چیزی توجه می‌کنید که باید اصلاح شود. و روش ایده‌آل را پیشنهاد می‌کنید.

موسسه تحقیقاتی IQS در مقاله‌ای فوق العاده این موضوع را بسیار مهم‌ می‌داند. اغلب اوقات کسب و کارها بی‌آنکه نقاط ضعف را بشناسند، تمرکز خود را روی کیفیت و برتری محصولاتشان نمی‌گذارند.

وقتی براین باورید که بهترین محصول را دارید، با استفاده از مشتریان بالقوه خود به نقطه‌ی ضعف می‌رسید.

 

برای شروع آماده هستید؟

تعریف نقطه‌ی ضعف

برای موفقیت کسب و کارتان باید نقاط ضعف را تعریف کنید. هر محصول یا خدمت موفق، مقدار محدودی از نقطه ضعف مشتریان را نشان‌ می‌دهد. اگر محصول یا خدمت شما واقعا امتیازی در نقطه ضعف نداشته باشد، بعید است موفق شوید.

چگونه نقاط ضعف را کشف‌ می‌کنند؟ اگر نقاط ضعف را‌ نمی‌شناسید، سعی کنید از خود و تیم‌تان سوالاتی در مورد محصول یا خدمت بپرسید و از دیدگاه مشتری پاسخ دهید. یا بهتر است، از مشتریان خود بپرسید.

سعی کنید جاهای خالی را پر کنید:

اگر این وسیله را نداشتم، به جای آن X را داشتم. X خوب نیست چون .......... .

من با این وسیله‌ یا خدمت می‌توانم .......... و .......... را تامین کنم.

بدون این وسیله کسب و کار من‌ نمی‌تواند .......... .

 

هنوز نقطه ضعفی پیدا نکردید؟

شرکت ما

اگر شرکت ما، برای مثال جمله دوم از جای خالی‌ها را برای شرکت ما استفاده کنید. ما حتما‌ می‌گوییم: "با داشتن بازاریابی محتوا و جایگزینی 80 درصد چرخه‌ی فروش در زمان و هزینه صرفه‌جویی‌ می‌کنیم، و شاهد بازدهی عظیمی خواهیم بود". ساده و موثر. به عنوان صاحب کسب و کار کوچک این گفته لمسی از نقطه ضعف است که باعث توقف خدمات بازاریابی محتوی‌ می‌شود.

 

استفاده از نقطه ضعف

روش

روش بکارگیری نقطه ضعف با توجه به کسب و کار، مخاطبان و صنعت بسیار متفاوت است. مثلا هنگامی که شرکت اپل در مک‌بوک عمر باتری را افزایش‌ می‌دهد، "عمر باتری" نقطه ضعفی است که به آن‌ می‌پردازند.

وقتی به این نقطه ضعف می‌پردازند، روش آنها با تبلیغات ناامید کننده در تلویزیون متفاوت است. اپل در تبلیغات خود هوش و کارایی را هنگام استفاده از محصول نشان‌ می‌دهد.

اثربخشی

هنگامی که سبک مناسب مخاطبان و صنعت را انتخاب کردید، در راه یافتن نقطه درد موثر هستید. مشروع بودن نقطه ضعف ضروری است. سعی نکنید با ایجاد یا افزودن نقاط ضعف ضعیف استراتژی خود را تعیین کنید. تبدیل واقعی کسب و کار به نقاط پایدار بستگی دارد.

چند نقطه (2 یا 3 نقطه یا 5 یا 6 نقطه) را انتخاب کنید و روی آنها متمرکز شوید. فقط مشتریان بالقوه بیش از اندازه به شما توجه‌ می‌کنند. وقتی سعی دارید در ذهنتان به 10 نقطه برسید،‌ می‌تواند سرکوب کننده یا ناکارآمد باشد.

تعادل

از تعادل نقاط ضعف، و چگونگی تعیین آن اطمینان حاصل کنید. به خاطر داشته باشید که به هر نقطه ضعفی نباید بپردازید. یک نقطه ضعف به اندازه‌ای موثر است که زندگی را با محصول یا خدمت شما آسان‌تر جلوه دهد. مشتری‌ می‌تواند به نتیجه برسد و ضعف را حس کند.

خجالت نکشید

این آخرین نکته است! شما بی ادب نیستید، شما محصولی فوق‌العاده را ارائه‌ می‌کنید. نقاط ضعف مشتریان را باز نکنید. آنها را بیرون بکشید!

 

کشف و رفع نقاط ضعف در تحقیقات بازار

در حالیکه برای نشان دادن نقاط ضعف به مشتریان متمرکز‌ می‌شویم، نقاط ضعف هم بر شما تاثیر‌ می‌گذارند. بطور مثال شما در حال توسعه برنامه‌ی تلفن‌همراه برای شرکت خود هستید. شما در اطلاعات تصویری که مزایای تلفن‌همراه را تجزیه‌ می‌کند عالی بودید. با مقدار زیادی آمار مثبت از بارگذاری‌ها، در حال ساخت برنامه‌ای هستید که فکر‌ می‌کنید فروش می‌رود. (به هر حال اینها نقاط ضعفی هستند که شما را هدایت‌ می‌کنند!)

اما صبر کن!

بسیاری از مردم برنامه‌هایی دارند که از آنها استفاده‌ نمی‌کنند. تحقیق بیشتری‌ می‌کنید و در این مورد مقاله‌ای‌ می‌نویسید و بیان‌ می‌کنید که فقط 24 درصد افراد سه ماه بعد از نصب از برنامه استفاده‌ می‌کنند‌. و پس از یکسال به عددی شوکه کننده‌ می‌رسید، فقط 4 درصد!

در حالیکه‌ می‌خواهید ادامه دهید و این برنامه را ایجاد کنید، نقطه ضعف جدی‌ای را برای افرادی پیدا کردید. اکنون علاوه بر ایده برنامه، یک ایده هم برای کسب‌و‌کار دارید: "چطور به بحران سرزمین برنامه‌های فراموش شده رسیدگی‌ می‌کنید؟"

اقدام

همانطور که دیدید، برخی از نقاط ضعف مشتریان که پیدا کردید، نقاط ضعفی هستند که شما را تهدید‌ می‌کنند، ایده کسب‌و‌کار چندگانه از تحقیقات شما شروع‌ می‌شود. پس هنگامی که شما نقاط ضعف را می‌یابید،‌ می‌توانید مشتریانتان را هدایت کنید، همچنین‌ می‌توانید پتانسیل خود را به عنوان یک کاسب به حداکثر برسانید!

 

می توان گفت نقاط ضعف بسیاری وجود دارند. با استفاده مناسب و موثر از آنها‌ می‌توانید فروش خود را هدایت کرده و رشد زیادی داشته باشید.

 

آیا می توانید بعضی از موثرترین راه‌های استفاده از نقاط ضعف در کسب‌و‌کارتان را نام ببرید؟

 

ترجمه شده در 1397/03/02 - 13:22 از contentequalsmoney.com

ارسال