http://www.maluchkhan.com/?A=a95a8187
چگونه از لینکداین درست استفاده کنیم؟
امین ملکی
امین ملکی

چگونه از لینکداین درست استفاده کنیم؟

http://www.maluchkhan.com/?A=a95a8187 ترجمه شده در 1397/03/02 - 14:10 از entreprenoria.com

لینکداین شبکه اجتماعی بسیار مفیدی برای کسب و کار است. لینکداین ابزارهایی شبیه فیسبوک و توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی ندارد. اما مثل شبکه‌های اجتماعی، کانال‌های ارتباطی B2B و B2C دارد که در صورت استفاده درست بسیار مفید هستند. در این مقاله شما را با بهترین روش‌های استفاده از این شبکه آشنا می‌کنیم.

 

چرا باید در لینکداین حضور پیدا کنید؟

لینکداین شبکه اجتماعی بسیار پیشرفته‌ای است که در پیدا کردن شغل به اعضای فعال، کارمند برای کارفرمایان و همکاران و مشتریان ایده آل به کارآفرینان کمک می‌کند. چه انتظاراتی از این شبکه دارید؟ آیا دنبال کارمندان جدید و گفتگو با مشتریان هستید؟ آیا نیاز به شرکا و مشتریانی در مناطق مختلف دارید؟ یا هر دو مورد؟

 

برای نمایه حرفه‌ای، عکسی از چهره‌ی خودتان ارسال کنید!

دنبال شغل هستید یا کارآفرین هستید و کسب و کار خود را دارید، در هر حال نیاز به عکس حرفه‌ای از چهره‌تان دارید. به این دلیل که مردم دوست دارند با دیگران صحبت کنند پس پروفایلی برای خودتان بسازید نه شرکت‌تان! نگران نباشید برای شرکت مثل فیسبوک می‌توانید صفحه‌ای جداگانه بسازید.

 

لینکداین از شبکه‌های آفلاین هم پشتیبانی می‌کند!

تصور کنید در رویدادی شرکت کرده اید و 20 کارت ویزیت جمع کردید. توصیه می‌شود آنها و افرادی که ملاقات کرده اید را به نمایه خود وصل کنید. این کار فقط به شما در یادآوری افراد کمک نمی‌کند بلکه در مورد کسب و کارتان اطلاعات بیشتری را بدست می‌آورید.

 

از عنوان سازمانی استفاده کنید!

اگر کارآفرین هستید و کسب و کار خودتان را دارید، نقش خودتان را در شرکت، تخصص‌ها یا زمینه ها و نام شرکت خود را بنویسید. از اصطلاحات ساده مثل رئیس، صاحب یا مدیر و... استفاده نکنید! همچنین سعی کنید مختصر و مفید بنویسید اما همه جزییات مربوطه را بنویسید.

 

پست، پست و پست

در لینکداین مثل بقیه شبکه‌های اجتماعی، برای دیده شدن ارسال پست کارآمد است. به عبارت دیگر محتوای با کیفیت (اخبار مربوط به حوزه خاص، اخبار یا مقالاتی از وبلاگ شخصی خود) ارسال کنید. بهتر است در ساعات آغازین کار مطالب را ارسال کنید.

 

خلاصه‌ای کوتاه از فعالیت خود بنویسید!

خلاصه باید درمورد خودتان باشد نه در مورد شرکت، پس از صفحه در "مورد ما"ی وب سایت شرکت کپی نکنید! همانطور که گفتیم مردم دوست دارند با افراد دیگر گفتگو کنند. به این دلیل است که باید نمایه شما در مورد خودتان، دستاوردها و فعالیت‌تان در شرکت باشد. به این نکته دقت داشته باشید که از داده‌های مشخص به عنوان نتایج و وظایف معلوم استفاده کنید.

 

بخش‌هایی (Section) به نمایه خود اضافه کنید.

لینکداین به شما اجازه افزودن مجموعه‌ای از بخش‌ها را می‌دهد. این مجموعه شامل کارهای داوطلبانه، پروژه‌های اجرا شده، زبان‌های خارجی که صحبت می‌کنید و نتایج آزمایشات می‌شود. از این بخش‌ها استفاده کنید تا نتایج و توانایی‌های خود را بشکلی مثبت ارائه کنید. به این ترتیب افرادی که با شما کار می‌کنند از توانایی‌های شما با خبر می‌شوند.

 

در بحث‌های گروهی شرکت کنید.

صدها گروه پر از هرزنامه (Spam) وجود دارد، اما در هر زمینه گروه‌های با کیفیت هم وجود دارد. در گروه‌های دوم می‌توانید مشاوره‌هایی ارائه کنید که به کسب و کار شما کمک کند. باید آگاه باشید که فروش را فریاد نزنید!
نگویید: "من فروشنده فلان و بیسار هستم!"
بگویید: "من به مردم کمک می‌کنم تا مشکلات خود را حل کنند."
با ارائه مشاوره در این گروه‌ها، به عنوان متخصص این حوزه شناخته می‌شوید و شانس خرید مردم از شما بیشتر می‌شود.

 

فعالیت کنید!

لینکداین شبکه اجتماعی فوق العاده‌ای است که در آن شما می توانید با افراد جدید، مشتریان، کارمندان یا شرکای خود گفتگو کنید. بهترین قسمت در مورد آن این است که کار می‌کند! پس باید فعالیت کنید! پس پروفایل خود را بسازید و در حد توان خود به مردم کمک کنید.

 

حالا لینکداین را چطور می‌بینید؟

 

ترجمه شده در 1397/03/02 - 14:10 از entreprenoria.com

ارسال